Sposoby na cellulit – lista 9 sprawdzonych metod

Sposoby na cellulit - lista 9 sprawdzonych metod

Domowe sposoby na cellulit znane są i wykorzystywane od bardzo wielu lat. Co więcej są one tak samo skuteczne, jak specjalnie dobrane kosmetyki, a niekiedy również zabiegi medycyny estetycznej. Dlatego też mimo widocznego rozwoju obu tych dziedzin, kobiety nadal walczą ze skórką pomarańczową samodzielnie.


Menu:

Skutecznych sposobów na cellulit jest wiele

Sposobów na walkę z tym schorzeniem jest wiele. My przedstawiamy 9 sprawdzonych i starannie wyselekcjonowanych metod, które bez wątpienia pomogą.

1. Peeling na cellulit z soli morskiej

peeling z soli

Pobudza mikrokrążenie oraz zwiększa przepływ limfy, co w konsekwencji znacznie zmniejsza widoczność cellulitu. Tak więc peeling z soli morskiej to prosty, ale i bardzo skuteczny sposób na cellulit. Podczas zabiegu należy zamoczyć ciało w wodzie i przez ok. 2 minuty wmasowywać sól morską w skórę dotkniętą cellulitem. W kolejnym etapie ciało należy przemyć najpierw ciepłą, a później chłodną wodą. Szczególnie zalecana osobom o cerze normalnej.

2. Peeling kawowy na cellulit

Peeling kawowy na cellulit

Kawa na cellulit, a raczej jej fusy, to ciekawa, ale skuteczna metoda radzenia sobie z niedoskonałościami na ciele. Fusy z kawy sprawiają bowiem, że skóra staje się gładsza i mocniejsza. Domowy zabieg polega na zmieleniu domowej kawy i wymieszaniu jej z balsamem do ciała, a następnie tak przygotowaną mieszankę należy przez kilka minut wmasowywać w skórę dotkniętą cellulitem. Po zabiegu należy zmyć skórę ciepłą wodą.

3. Peeling cukrowy

Peeling cukrowy

W przypadku tego rodzaju peelingu zaleca się wymieszanie brązowego cukru z miodem, olejkiem z pestek winogron i masłem migdałowym. Powstałą masę należy wmasować w nawilżoną skórę brzucha oraz ud. Peeling cukrowy przede wszystkim łagodzi podrażnienia i z tego powodu polecany jest paniom o skórze wrażliwej i suchej.

4. Masaż szorstką rękawicą

naturalna szorstka rękawica

Wykonywać go należy kulistymi ruchami, kierując się od kostek do brzucha. Tego rodzaju masaż poprawia krążenie, przyspiesza metabolizm i ujędrnia skórę.

5. Masażer na cellulit

Masażer na cellulit

Pozwala rozprawić się ze skórką pomarańczową, gdyż wpływa na napięcie i kondycję skóry, przyspiesza metabolizm oraz przepływ limfy. Ważne jest jednak regularne przeprowadzanie masaży za pomocą masażera. Aktualnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów masażerów: drewniane, ultradźwiękowe, próżniowe czy elektryczne, a ich wybór zależy od indywidualnych preferencji. Jedną z najczęściej stosowanych, a jednocześnie najprostszych i najtańszych masażerów jest drewniana szczotka na cellulit. Szczególnie polecany na masaże ud i pośladków, ważne jest jednak by tego rodzaju masażery posiadały specjalne wypustki pozwalające silniej oddziaływać na niedoskonałości.

6. Aromaterapeutyczny masaż na cellulit

aromaterapeutyczny masaż na cellulit

Do głębokiego naczynia należy wlać dwie krople olejku eterycznego rozmarynowego, dwie olejku z kopru oraz trzy łyżeczki oleju migdałowego. Powstałą w ten sposób mieszankę trzeba wmasować w skórę ud i pośladków. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na szybkie pozbycie się pomarańczowej skórki, gdyż masaż poprawia cyrkulację krwi i zwiększa przepływ limfy, która odpowiada za opuchlizny na ciele.

7. Sok z cytryny

Sok z cytryny

To sposób oddziaływania na cellulit od wewnątrz. W tym celu wykorzystuje się mieszankę soku z cytryny i pieprzy cayenne. Sok wyciśnięty z jednej cytryny trzeba wymieszać z ¾ szklanki wody, dodać szczyptę pieprzu cayenne i dokładnie wymieszać. Mieszanki nie nakłada się jednak na skórę. Tak przygotowany napój należy pić trzy razy dziennie, a cellulit zacznie znikać.

8. Rolki na cellulit

Rolki na cellulit

Znane również, jako Rolletic, to urządzenie masująco-rehabilitacyjne, które działa na zasadzie masażu limfatycznego, wspomagającego wymodelowanie sylwetki i ujędrnienie skóry. Tego rodzaju masaż jest całkowicie bezpieczny. Specjalne rolki poruszają się z określoną szybkością i w określonym kierunku, wszystko po to, by usprawnić odpływ limfy do prawidłowych węzłów chłonnych. Na urządzeniu rolować można różne partie ciała, oddziałując na nie przez określony czas, jednak pełen zabieg trwa ok. 60 minut.

9. Roller na cellulit

Roller na cellulit

Jego głównym zadaniem jest walka z cellulitem, dlatego też warto jest zaopatrzyć się w taki posiadający wypustki. Wówczas masaż wykonywany rollerem jest głębszy i silniej stymulujący. Przede wszystkim poprawia krążenie limfy oraz płynów tkankowych, dzięki czemu proces rozpadu zbitej grudki podskórnej tkanki tłuszczowej przebiega szybciej. Regularnie wykonywany masaż rollerem poprawia również kondycję skóry i silnie ją ujędrnia, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta a cellulit mniej widoczny. Kluczowe przy tego rodzaju rozwiązaniu jest zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.

Bibliografia

  1. Bojarowicz, Halina, K. Rucińska, and Jerzy Krysiński. “Kosmetyki redukujące cellulit.” Problemy Higieny i Epidemiologii 97 (2016): 291-296.
  2. Szczotka, Piotr. Dynamiczny masaż antycellulit: masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki. Instytut Bodywork Szczotka & Mikula, 2008.
  3. Marwicka, J., K. Niemyska, and O. Cieslicka. “Cellulit. Przegląd zabiegów kosmetycznych.” Kosmetologia Estetyczna 4.3 (2015).