Cellulit – przyczyny z punktu widzenia lekarza

Cellulit przyczyny

Cellulit, czyli grudki widoczne pod skórą, to powiększone komórki tłuszczowe. Wiele osób chciałoby wiedzieć, od czego robi się cellulit pod skórą. Trzeba w związku z tym mieć świadomość, że kiedy te grudki tłuszczu się powiększają, zaczynają w dużym stopniu uciskać naczynia krwionośne oraz limfatyczne, które znajdują się najbliżej nich. Skutkiem tego obieg krwi zdaje się o wiele gorszy. Znacznie gorzej działa również przemiana materii w komórkach, które słabiej przyswajają powietrze oraz potrzebne im budulce odżywcze. Ponadto znacznie wolniej usuwane są z nich toksyny, czyli uboczne rezultaty tego procesu organicznego. W konsekwencji te wszystkie nieusunięte, ale toksyczne pozostałości i woda zalegają w tkankach organizmu.

Do powstawania cellulitu przyczynia się nie tylko genetyka, ale również nasze nawyki

Do tego przyczynia się także zła dieta bogata w słodycze, przetworzone produkty, żywność napakowana hormonami i antybiotykami sprawia, że cellulit na udach stał się tak powszechnym problemem. Następnie w danym punkcie pojawia się opuchlizna prowadząca do komplikacji z ukrwieniem. Trzeba wiedzieć, że cellulit przyczyny ma bardzo zróżnicowane. Jednym z decydujących impulsów do powstania cellulitu są różnego typu zakłócenia we właściwej gospodarce hormonalnej organizmu.

Jak duży wpływ na ta nieszczęsna genetyka?

Czynniki genetyczne także mają istotną wagę w całości elementów sprzyjających powstaniu cellulitu. Bez wątpienia, cellulit nie jest w żaden sposób dziedziczny, a wyłącznie impulsy, które mogą predysponować do jego wystąpienia. Oprócz tego także istotne znaczenie ma we współczesnych czasach zmniejszona aktywność fizyczna organizmu, co powoduje cellulit przede wszystkim na udach. Tym samym brak regularnych ćwiczeń sportowych, co oczywiste, prowadzi do zmniejszenia się u nas masy mięśniowej oraz zwiększenia się tkanki tłuszczowej pod skórą.

Od czego robi się cellulit, jeżeli spojrzymy na naszą dietę?

Należy także wiedzieć, że zmniejszona objętość mięśni nóg zwiększa zaleganie cieczy w tkankach. Istotne znaczenie w powstawaniu cellulitu ma także nasz sposób odżywiania. Powinno się wiedzieć, że nie tylko własna nieostrożność w tym aspekcie ma znaczenie. Lecz w pierwszej kolejności dominacja we współczesnych czasach jedzenia bardzo wysoko przetworzonego, od czego jest cellulit na udach i brzuchu.

Co w jedzeniu przyczynia się do powstawania cellulitu?

Raz za razem z przyjemnością sięgamy po produkty żywnościowe, które zawierają niesłychanie wiele kalorii, co przyczynia się do wytworzenia tłuszczu, zalegającego następnie w tkankach. Oprócz tego posiłki konsumujemy w trybie wyjątkowo nieregularnym, nagminnie w późnych godzinach wieczornych lub nawet nocnych, co także wydatnie przyczynia się do powstania cellulitu. Ponadto, do przyczyn powstawania cellulitu należy zaliczyć także siedzący tryb życia, nadwyżkę cukru i soli w diecie, przewagę estrogenów przy niedosycie progesteronu, wszelkiego typu problemy z krążeniem żylnym, a także noszenie do przesady obcisłych ubrań oraz nałogowe palenie papierosów i innych wyrobów tytoniowych.

Trzeba jeszcze wspomnieć o wszelkiego typu wadach postawy. Przede wszystkim o skrzywieniu kręgosłupa, które wydatnie przyczynia się do problemów krążeniowych krwi w kończynach dolnych.

6 Odpowiedzi do Cellulit – przyczyny z punktu widzenia lekarza

 1. Anna W. pisze:

  Zauważyłam, że w moim przypadku niestety szkodził bardzo alkohol, szczególnie piwo. Przez nie miałam naprawdę okropny cellulit. :/

 2. Zośka pisze:

  Zawsze wszystkie moje koleżanki, które tak narzekają na swoje uda i nogi, zachęcam do pójścia na siłownie. Od razu by im ten cellulit zniknął. 😛

 3. Serduszkoo pisze:

  O rany, chyba jestem zbyt leniwa na te wszystkie ćwiczenia itd. Nie mam dużego cellulitu, ale staram się chociaż smarować te nogi balsamem antycellulitowym. Nie powiem, pomaga mi to. ^^

  • Pylek pisze:

   A możesz zdradzić jakiego kremu używasz?
   Z góry dziękuję i pozdrawiam

   • Maisie pisze:

    Wydaje mi się, że mogłaś o nim słyszeć. Cellutix się nazywa. To naprawdę solidna marka, chociaż wydaje mi się, że powinna być szerzej znana. Niestety, ludzie nie wiedzą, co tracą.

 4. Eliza pisze:

  Ja ostatnio czytalam, że na cellulit jest fajny ruszczyk kolczasty, tylko nie moge go nigdzie znaleźć 😐

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemdziesiąt cztery − = siedemdziesiąt