Czy zabiegi na cellulit to jedyne rozwiązanie? Zobacz sama!

zabiegi na cellulit

Cellulit potrafi być prawdziwą zmorą wielu Pań. Żeby było ciekawiej, problem ten wcale nie dotyczy wyłącznie kobiet w wieku dojrzałym. W ostatnich latach pojawia się coraz częściej u coraz młodszych dziewczyn. To wręcz niepojęte, by dziewczyny przed trzydziestym rokiem życia musiały walczyć z nieestetyczną “skórką pomarańczową” na powierzchni swoich ud. Na szczęście technika farmakologiczna oraz świadomość społeczna idą naprzód, dzięki czemu niszczące cellulit zabiegi są w stanie przynosić coraz pozytywniejsze następstwa.


Menu:

Czy wybór zabiegów na cellulit to jedyna możliwość walki z tym schorzeniem?

Zabiegi na cellulit są coraz bardziej popularne. Zwłaszcza w sytuacji, gdy zauważymy, że środki przyjmowane doustnie oraz tradycyjne kremy nie zawsze pomagają. Kobieta pragnąca odzyskać poczucie własnej atrakcyjności nie tylko w swoich oczach, ale także w oczach partnera, tak naprawdę zrobi wszystko by osiągnąć swój cel. Nowoczesny zabieg przy użyciu igieł lub specjalnych urządzeń to inaczej mezoterapia na cellulit. Dzięki temu zabiegowi zwiększa się elastyczność skóry oraz intensywność pracy porów w najdalszych jej zakamarkach. Duży wpływ na zmniejszenie “skórki pomarańczowej” na udach ma kwas hialuronowy oraz szereg ziołowych substancji leczniczych.

Specjalistyczny masaż na cellulit

Na masaż cellulit niszczący pozwolić sobie można w wybranych gabinetach odnowy biologicznej, a także w domowym zaciszu. Przydatne jest mieć przy sobie zaufaną osobę, która wykona nam masaż na cellulit, wsparty dodatkowo działaniem dobrych jakościowo kosmetyków w postaci balsamów, kremów oraz żeli. Często działanie tych środków uaktywnia się po założeniu cienkiej warstwy przewiewnej bielizny. Pod wpływem wiązań środków “skórka pomarańczowa” zaczyna stopniowo ustępować, zmniejsza się nieestetyczna chropowatość skóry oraz jej grubość.

Mocny cellulit – zabiegi a odpowiednie kremy

Dziś najlepsze zabiegi na cellulit odkrywane są na naszych oczach przez cały szereg światowych specjalistów od urody kobiecej oraz zdrowia. Wiadomo, że najskuteczniejsze zabiegi na cellulit osiąga się tylko przy użyciu właściwych kosmetyków. Do takich kosmetyków należy krem Cellutix. Został gruntownie przebadany przez naukowców z uniwersytetów medycznych. Jego działanie jest dwa razy skuteczniejsze od tradycyjnych kremów na cellulit. Warto o tym pamiętać, gdy wybierzemy się na poszukiwanie środka zwalczającego przykrą przypadłość.

Czy alternatywne sposoby leczenia cellulitu to mit? 

Czasem przypadkowe próby stosowania niecodziennych rozwiązań mogą przemienić się w nieoczekiwany sukces. Naukowcy wciąż odkrywają nowe, w różnym stopniu skuteczne zabiegi na cellulit. Z pewnością każdy z nas słyszał już o takim rozwiązaniu jak ultradźwięki na cellulit. Wielu sceptyków uważa, że to kłamstwo stworzone wyłącznie w celach marketingowych. Nie zmienia to jednak faktu, iż istnieją osoby potwierdzające, że takie rozwiązanie znacznie im pomogło i zmniejszyło cierpienia związane z przymusowym tolerowaniem cellulitu w intymnych miejscach na mapie ciała. Dziś zabiegi na cellulit stosowane są przez dziewczyny coraz młodsze, częściowo na skutek postępującej przypadłości, a częściowo w celach profilaktycznych. Młode dziewczyny często obserwują swoje matki, przez co wierzą, że im wcześniej zaczną stosować określone środki na cellulit, tym później realnie dotkną tego problemu.

Bibliografia

 1. Migasiewicz, Agnieszka, et al. “Jakość życia kobiet w zależności od stadium cellulitu.” Acta Bio-Optica et Informatica Medica. Inżynieria Biomedyczna 20.4 (2014).
 2. Tybur, Martina, and Anna Piotrowska. “Antycellulitowe substancje pochodzenia roślinnego.” Medyczne aspekty kosmetologii i dietetyki: 79.
 3. Rapetti, L. “Cellulit a hormony.” Cabines 26 (2008): 26-31.

7 Odpowiedzi do Czy zabiegi na cellulit to jedyne rozwiązanie? Zobacz sama!

 1. Kryś pisze:

  Chodziłam kiedyś na masaże bańkami chińskimi, ale nie byłam zbyt zadowolona, bo uda się mega zaczerwieniły… 🙁

  • aline24 pisze:

   Prawdopodobnie miałaś wykonany masaż w sposób nieprawidłowy. Albo pani, która go wykonywała nie powiedziała Ci, że masz zbyt cienką skórę na takie rzeczy. :/ Bardziej polecam masaż wykonywany samymi dłońmi, będzie delikatniejszy.

   • Łęcka<3 pisze:

    Ważny też jest krem jaki się stosuje przy takich masażach. Np. moja koleżanka masażystka bardzo zwraca na to uwagę. Na sobie stosuje tylko Cellutix, gdy wykonuje automasaż. Bardzo sobie chwali ten krem. 🙂

    • Wilkinson pisze:

     A gdzie mogę dostać Cellutix? Chciałabym go przetestować, gdyż ta nazwa przewija się co rusz w różnych recenzjach…

 2. Stokrotka pisze:

  Masaże zawsze są takie drogie :(. Niestety nie stać mnie an nie… Wolę w domu sobie taki sama wykonać. 🙂

 3. Aliciaaa pisze:

  Przy pozbywaniu się cellulitu bardzo ważna jest dieta i w ogóle aktywność fizyczna. Do tego dobry krem i myślę, że kompleksowo da się go zwalczyć i od zewnątrz, i od wewnątrz! ^^

 4. bezradna pisze:

  Widzę, że skórka pomarańczowa nie tylko mi spędza sen z powiek… Chyba mam to po mamie, bo ona ma bardzo widoczną. Myślicie, że w takim przypadku da się ją zlikwidować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− jeden = 5