Cellulit wodny – co zrobić, gdy go u siebie zauważę?

Cellulit wodny

Cellulit to zjawisko powszechne. Ponad połowa kobiet na świecie ma z nim problemy. Niekoniecznie otyłe osoby zmagają się z cellulitem, czyli pomarańczową skórką na udach, pupie, łydkach, czasami nawet na ramionach. Cellulit na pośladkach, czyli cellulit na pupie występuje często. Odbiera urodę oraz psuje dobry nastrój. Panie chcą z nim walczyć, ale nie zawsze wiedzą jak. Czasami ujawnia się cellulit w ciąży. Przyszła mama cierpi na okropną skórkę pomarańczową na pośladkach. Znany jest też cellulit wodny w dolnej partii ciała. Panie w każdym wieku zmagają się z tym problemem. Część wygrywa, część cellulit akceptuje i żyje z nim oraz mimo niego. Jednak jak miło pokazać w lecie na plaży gładkie nogi bez efektu pomarańczowej skórki… Wie o tym każda pani, która dba o własne ciało, jego urodę i jędrność.


Menu:

Jak powinnam odebrać pojawienie się cellulitu wodnego w swoim organizmie?

Gdy pojawi się cellulit to na pewno nie należy popadać w panikę. Niejedna pani męczy się z cellulitem, zmaga się z pomarańczową skórką, nie chce z nim żyć. Można jednak zwalczać cellulit. Jak to robić? Na pewno kompleksowo – niezbędne są właściwa, lekka dieta, duża ilość wody mineralnej, specyfiki do smarowania nóg i pośladków, czyli żele, kremy lub specjalistyczne serum. Cellulit można wyeliminować lub zmniejszyć, jednak cała operacja trwa nawet trzy miesiące. Jest to męcząca walka, ale na pewno godna uwagi. Gładkie pośladki i nogi są godne uwagi. Warto walczyć o ładną sylwetkę, zrzucić nieco kilogramów i poczuć się lepiej w swojej skórze.

Cellulit to fatalna sprawa, ale nie należy z jego powodu panikować. Najlepiej poczytać o tym zjawisku i wyeliminować je z własnego życia. Gładkie ciało to sprawa bezcenna. Na cellulit cierpią panie w różnym wieku – nastolatki, panie po dwudziestym, trzydziestym lub pięćdziesiątym roku życia. Tymczasem można zwalczać to kłopotliwe zjawisko i poczuć się o wiele lepiej we własnej skórze.

Cellulit w ciąży a koszt zwalczania go w stanie błogosławionym

Walka z pomarańczową skórką może kosztować niewiele lub krocie. Wszystko zależy od metody zwalczania przypadłości – kosmetyki i dieta kosztują umiarkowanie. Najdroższe są wizyty u kosmetyczki i profesjonalne zabiegi, dzięki którym zwalczyć można cellulit. Na pewno warto powalczyć z takim zjawiskiem, a nawet trzeba. Dla zdrowia, dla urody, dla poprawy samopoczucia.

Ruch, czyli aktywność fizyczna, owoce i warzywa, co najmniej dwa litry wody mineralnej – to wszystko sprawia, że ciało staje się gładkie i jędrne, poprawia się nastrój i można o wiele lepiej funkcjonować. Cellulit jest kłopotliwy, dlatego warto zadbać o jego eliminację. Samozaparcie, silna wola, konsekwencja – tak nazywają się najważniejsi sojusznicy w walce z cellulitem. Wiele osób ma takich sojuszników i znakomicie dzięki nim zwalcza cellulit.

Podsumowanie

Podsumowując, cellulit to wróg, ale tego wroga można spokojnie zwalczyć i pokonać dzięki własnej silnej woli. Na pewno warto zadbać o to, aby odzyskać gładką skórę. To bardzo ważna sprawa. Niejedna osoba podejmuje walkę i potrafi ją wygrać. Po kilku miesiącach lub roku może prezentować gładkie pośladki, uda i łydki.

Bibliografia

  1. Drąg, Jagoda, Anna Goździalska, and Jerzy Jaśkiewicz. “Udział hormonów płciowych w patofizjologii cellulitu.” (2013).
  2. Załęska-Żyłka, Izabela. Cellulit primary and secondary prevention. Diss. Uniwersytet Jagielloński. Collegium Medicum. Wydział Lekarski., 2012.
  3. Lonczak, A. “Cellulit-leczenie i profilaktyka.” Zdrowa Żywność-Zdrowy Styl Życia 2 (2011).