Cellulit na udach to nie koniec świata!

Cellulit na udach

Cellulit wygląda niczym pomarańczowa skórka, czyli jest to skórka z zatrzymaną w niej wodą, z wybrzuszeniami i zmianami faktury. Cellulit występuje przeważnie u pań, panowie zmagają się z nim o wiele rzadziej.


Menu:

Formy cellulitu na udach i reszcie ciała

Widoczny bywa cellulit na brzuchu, cellulit na łydkach, cellulit na nogach. Rzadkością jest cellulit na ramionach. Cellulit na udach jest częsty i nie prezentuje się ładnie. Niejedna pani ma dość cellulit uda. Cellulit występuje częściej u osób żyjących w krajach rozwiniętych. Murzynki i Azjatki rzadko na taki cellulit cierpią. Nie nęka wyłącznie otyłych pań, nawet panie szczupłe i wysportowane mogą mieć cellulit. Warto walczyć z tym wrogiem, a można to robić dobrze i skutecznie.

Co wybrać na cellulit na nogach?

Nie ma reguł, jest to choroba powszechna i ogromnie męcząca. Kasze, brązowy ryż, cytrusowe owoce i jabłka pomagają zwalczyć cellulit. Dieta osoby walczącej z tą przypadłością koniecznie musi obfitować w błonnik. Warto z kawy mielonej i dwóch łyżek oliwy stworzyć peeling, który dwa razy w tygodniu wetrzeć można w ciało. To wspaniała metoda na cellulit. Jest ona godna polecenia oraz regularnego stosowania. Na pewno cellulit można wyeliminować i warto z nim powalczyć.

Szybko zwalcz cellulit na udach

Szybkie zwalczanie cellulitu nie jest możliwe. Proces pozbywania się pomarańczowej skórki trwa co najmniej kilka miesięcy. Na pewno warto o tym pamiętać, bo to ważna sprawa i niejedna osoba wie, że taki cellulit nie doda nikomu urody. Według ekspertów od 50 do 90 procent kobiet cierpi na taki problem. Dlatego nie ma się czym przejmować. Powszechność występowania cellulitu jest duża, a niejedna osoba ma problem z tą przypadłością. Kremy, dieta, ruch i masaż antycellulitowy są najlepszymi metodami zwalczania tej przypadłości. Poza tym codziennie należy wypić co najmniej dwa litry wody mineralnej, niegazowanej. Pomoże to oczyścić organizm z toksyn. Picie soków warzywnych i owocowych to dobra metoda na zwalczanie pomarańczowej skórki. Nazwa jest piękna, ale sama skórka pomarańczowa kobiety nigdy nie zdobi.

Cellulit na brzuchu to męcząca sprawa

Jedynie złe samopoczucie jest związane z tą przypadłością. Zwalczanie cellulitu jest dobrym pomysłem i na pewno przyczyni się do poprawy samopoczucia każdej pani. Ładne i gładkie ciało jest marzeniem wszystkich kobiet. Nie wszystkie je posiadają, nie wszystkie mają czas i ochotę na walkę z cellulitem. Jeśli któraś z pań chce pozbyć się cellulitu to powinna wytoczyć mu wojnę i być bardzo konsekwentna w działaniach. Na pewno warto eliminować cellulit, wygładzać ciało i nadać mu urodę. Nie trzeba wydawać kroci. Masaż antycellulitowy jest drogi, ale można go wykonać samodzielnie, rękawicą lub specjalnym przyrządem do masażu, a nie płacąc kosmetyczce kilkadziesiąt złotych za jedną wizytę. Metod jest sporo, wystarczy tylko poznać je i stosować regularnie. To najlepsze rozwiązanie. Panie lubią walczyć z cellulitem i wcale nie chcą go mieć do końca życia.

Bibliografia

  1. TRYBULEC, DR N. KF BARTOSZ, and MGR SYLWIA ORZECHOWSKA. “Efektywność masażu bańką chińską w leczeniu cellulitu u kobiet.”
  2. Migasiewicz, A., et al. “Komputerowo wspomagana ocena skuteczności terapii cellulitu na podstawie obrazowania termograficznego.” Acta Bio-Optica et Informatica Medica. Inżynieria Biomedyczna 23.2 (2017).
  3. Korabiusz, Katarzyna, and Agata Wawryków. “Causes of lipodystrophy.” Journal of Education, Health and Sport 8.9 (2018): 1765-1770.